Od 06.04 - sobota rusza kurs pływania - ostatnia edycja przed wakacjami, serdecznie zapraszamy.

Newsy

Wskazówki jak przygotować dziecko do zajęć z pływania

 Wskazówki jak przygotować dziecko do zajęć z pływania!

Przygotowanie dziecka do zajęć z pływania to proces, uzależniony od wieku, predyspozycji, nastawienia i otwartości dziecka. Wymaga on uwagi, cierpliwości i odpowiedniego podejścia,
dlatego przedstawiamy podstawowe kroki, które można wykonać.

Zapoznaj dziecko z wodą / zbuduj pozytywne skojarzenia
U niemowląt i małych dzieci najlepiej zrobić to wykorzystując zabawki, które mogą pomóc dziecku poczuć się pewniej w wodzie. Rozpocznij od zabawy w wannie, a następnie przenieś
się na płytki basen i pozwól dziecku oswoić się z wodą.

Zadbaj o stworzenie pozytywnego nastawienia
Wskazówki jak przygotować dziecko do zajęć z pływania. Podkreślaj, że nauka pływania to zdobywania nowych umiejętności jak i świetna zabawa. Unikaj przymusu. Wymień zalety wynikające z takich zajęć.
Należy pamiętać, że na basenie dziecko uczy się samodzielności, dlatego bardzo ważne jest, aby czuło wsparcie rodziców.

Znajdź odpowiedniego trenera
Wybierz trenera pływania, który ma doświadczenie w pracy z dziećmi i potrafi zbudować zaufanie. Znamy taką osobę w Kielcach...

Stawiaj na regularność zajęć
Planuj regularne zajęcia pływania, aby dziecko mogło rozwijać stopniowo swoje umiejętności. Zajęcia na basenie powinny być dla dziecka przyjemnością.

Bezpieczeństwo
Dzieci na zajęciach muszą czuć się bezpiecznie - znajdź szkółkę, z dobrą renomą, profesjonalną kadrą, dzięki której wspólnie z dzieckiem będziecie się czuli pewnie.

Skompletuj niezbędne wyposażenie na basen
Kup wspólnie z dzieckiem: strój kąpielowy, klapki, ręcznik, czepek i okularki, pamiętaj że sprzęt wybrany przez dziecko zachęci go do zajęć.

Uczcie się razem
Jeśli to możliwe, bądź obecny na pierwszych zajęciach i ucz się razem z dzieckiem. To pomoże pokonać obawy i zmotywuje je do nauki.

Nieocenione wsparcie
Wsparcie rodziców to najlepsze co możecie podarować swojemu dziecku. Zachęcaj dziecko pozytywnymi komentarzami i nagradzaj za postępy.

Każde dziecko jest inne, więc podejście do nauki pływania może się różnić. Zapraszamy do naszej szkółki pływania,  a wspólnie zbudujemy pozytywne nastawienie dziecka do kontaktu z wodą.
POWRÓT

© Wszystkie prawa zastrzeżone Artur Baran - Szkółka Pływania dla dzieci i niemowląt

designed by dotRED