Od 06.04 - sobota rusza kurs pływania - ostatnia edycja przed wakacjami, serdecznie zapraszamy.

Newsy

Poznajmy się!

Nadszedł czas, aby się przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie i o szkółce na moim odświeżonym profilu, aby osoby odwiedzające stronę mogły lepiej poznać historię mojej działalności.

Nazywam się Artur Baran, jestem absolwentem AWF-u, trenerem pływania, pedagogiem, rehabilitantem oraz ratownikiem WOPR.

Szkółkę pływania założyłem w 2002, wówczas jako TRZECIĄ w Polsce. Z dziećmi pracuję jednak 7 lat dłużej, bo od 1995. W kilku słowach nie jestem w stanie opisać ponad dwóch dekad zbieranego doświadczenia płynącego z pracy z uczniami, dlatego na początku skupię się głównie na tym, dlaczego zainteresowałem się nauką pływania dzieci i niemowląt.

Przede wszystkim, dlaczego pływanie?
Zamiłowanie do wody pojawiło się u mnie od najmłodszych lat: pływałem, nurkowałem, pracowałem jako ratownik, instruktor pływania, żeglowałem, a po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu trenera pływania otworzyłem swoją szkółkę.

Pływanie jest sportem, który niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych - nie obciąża stawów, angażuje wielu grup mięśniowych, wzmacnia ciało, rozwija wydolność płuc, poprawia krążenie,
buduje odporność oraz pomaga powrócić do pełnej sprawności po urazach stanowiąc jedną z form rehabilitacji. Dodatkowo pływanie to jeden ze sposobów walki z nadwagą i jest zalecane dla osób w każdym wieku.

Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość, dlatego cieszę się, że mogę robić to co lubię.

Jestem zwolennikiem nauki pływania już w okresie niemowlęcym i dlatego zapraszam do mojej szkółki wszystkich, którzy podobnie jak ja chcą zaszczepić u swoich dzieci sportowego ducha.
Wykorzystanie środowiska wodnego i wrodzonych odruchów dziecka ułatwia rodzicom dbanie o rozwój fizyczny swoich pociech oraz wzmacnia więzi emocjonalne między dzieckiem a rodzicem.
W mojej pracy bardzo ważna jest dla mnie dobra atmosfera panująca na zajęciach. Dzięki takiemu podejściu dzieci pokonują lęki oraz szybciej zdobywają umiejętności. W czasie zajęć jestem w wodzie razem z moimi uczniami przez co jestem w stanie na bieżąco korygować oraz poprawiać błędy, pokazując jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Dodatkowo uczę jak należy postępować, aby pobyt nad wodą był bezpieczny.

Na zajęciach stosuję także koncepcję Hallwick, która jest wykorzystywana przede wszystkim do pracy z dziećmi borykającymi się z różnymi schorzeniami układu ruchu. Wiele osób zgłaszało się do mnie z takimi dolegliwościami i chcąc im pomóc, postanowiłem stać się specjalistą w tej dziedzinie.

Koncepcja Hallwick to rodzaj terapii, rehabilitacji prowadzonej w wodzie, metoda nauki pływania, która ma pozytywny wpływ na rozwój psychiczny, fizyczny oraz społeczny. Prowadzi do osiągnięcia jak największej niezależności oraz poczucia bezpieczeństwa.

O pływaniu mógłbym pisać i mówić non stop, gdyż stanowi dużą część mojego życia.

Zainteresowanych zachęcam do odsłuchania rozmowy z Radiem Kielce, którą miałem przyjemność przeprowadzić: https://radiokielce.pl/502856/post-90268/,

Poza tym lubię: podróże, dobrą kuchnię, książki, kino, muzykę oraz interesuję się sportami walki - jestem instruktorem kick boxingu.

Podsumowując…
21 lat funkcjonuje moja szkółka, a jako pedagog nieprzerwanie pracuję od 28 lat… Te liczby mówią wiele nie tylko o moim doświadczeniu, ale również ogromnym zaufaniu, jakim obdarzyli mnie rodzice wszystkich moich podopiecznych. Część tych rodziców była również moimi wychowankami.

Mogę spokojnie napisać, że w mojej szkółce nauczyłem pływać już kolejne pokolenia. I jestem z tego niezmiennie dumny!

Artur Baran
POWRÓT

© Wszystkie prawa zastrzeżone Artur Baran - Szkółka Pływania dla dzieci i niemowląt

designed by dotRED